16. ULUSLARARASI TÜRK DAMASI ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR !

16. ULUSLARARASI TÜRK DAMASI ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR !

Mustafakemalpaşa Belediyesinin öncülüğünde Türk Daması Federasyonu ile birlikte 15 yıl boyunca yürütülen Şampiyona Bursa Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla gelişerek daha da görkemli günlere doğru ilerliyor.

04 ila 06 Eylül 2015 tarihlerinde yapılacak olan “16.Uluslararası Türk Daması Şampiyonası”  yanı sıra “Antrenörlük eğitim ve seminerleri” 02 ila 06 Eylül 2015 tarihlerinde Şampiyona merkezli Mustafakemalpaşa’da gerçekleştirilecektir. SOKÜM (Somut olmayan kültürel mirasımız) içerisinde Türk Daması’ nın yer almasına hizmet edecek “Panel” 02 Eylül 2015 günü Merinos AKKM-Kent Konseyi Koza salonunda BURSA merkezli sürdürülecektir.

Dünya Akıl Oyunları içerisinde oyun ağacı zenginliğine bağlı “İnci Tanesi” olarak gördüğümüz ve 2500 yıl ötesinden içinde taşıdığı dinamizmle günümüze ulaşan bu sihirli Kültürel değerimizi 7’den 70’e her yaştan dama tutkununa ulaştırmak için bu yıl Web TV üzerinden Şampiyona süresince Canlı Yayın gerçekleştireceğiz.

Çocuklarımızı yalnızlığa iten bilgisayar oyunları yerine; her türlü ihmal ve kayıtsızlığa rağmen bilgi çağına ulaşmayı başaran Sportif ve Kültürel değerimizi“16.Uluslararası Türk Daması Şampiyonası” ile yüzyıllar boyu yaşatmak dileğiyle.

1 views

Bir Cevap Yazın